YORGAN YIKAMA

YORGAN YIKAMA

YORGAN YIKAMA

Yorgan Yıkama Hizmeti, Durak Halı Yıkama Fabrikası’nın ücretsiz servis imkanı ile sizlere sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Kış aylarının vazgeçilmez eşyalarından biri diğeri de yorganlarımızdır. Dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan birisi ise yorganların sandığımızdan çok daha fazla derecede kirlenebilecekleridir. Belirli ortam ve sıcaklık derecelerinde ciddi anlamda mikrop barındırabilecek özellikte olmalarıdır. Durak Halı Yıkama ve Temizlik Hizmetleri yorganlarınızı son derece hijyenik şartlarda ilk aldığınız gündeki gibi tertemiz ve sağlıklı bir şekilde size teslim eder.

Geleneksel Yorgan Yıkama Yöntemleri Ve Zorlukları

Geleneksel yorgan temizleme yöntemlerinden en önemlisi, yorganların iç kısımlarının çıkartılıp, hallaçlama ya da dövme denilen işlemler ile havalandırılmasıdır. Yorganlar, yün yorganlar, pamuk yorganlar ve elyaf yorganlar olarak ayrılmaktadır. Geleneksel yorgan çeşitlerimiz arasında, yün ve pamuk yorganlar bulunur ve genellikle, saten kaplama olarak geleneksel motifleri ile evimizin değerli eşyaları arasında yer alırlar. Üstelik yorganların iç kısımlarındaki pamukların ya da yünlerin yıkanması da temizliğin bir parçası ise bir yorganı temizlemek oldukça zahmetli bir hale gelmiş olur. Yün yorgan yıkama işlemi konusunda mutlaka bu işi profesyonel sistemleri ile gerçekleştiren bir firmadan yardım almanız gerekmektedir. Aynı durum pamuk yorgan yıkama işlemi için de gereklidir.

 Yorgan Temizleme

Evinizden teslim alınan yorğanlarınız, 100 lt.lik plastik kaplara çamaşır sodası, yorğanlara özel deterjan ve özel leke çıkarıcılardan oluşturulan sulu karışıma bastırılarak ıslatılır. bu şekilde 3 gün bekletilen yorganlarınız plastik bidonlardan alınıp yere serilir. Yumuşak kıllı endüstriyel makinalarla iki tarafli yıkandıktan sonra bol su ile durulanıp yumuşatıcı dökülür. Enson rulo haline getirilen yorganlarınız 1500 dk/ devir le çalışan sıkma makinasında suyu alınıp askılara asılır.Kkuruduktan sonra son kontroller yapılıp , parfümlenip paketlenerek adresinize teslim edilir.

VIP Yorgan Yıkama Hizmeti

Halı, yorgan, battaniye ve yastıkların yıkanması konusunda profesyonel hizmeti tercih etmenin en büyük avantajlarından biri si de VIP yorgan yıkama ya da halı yıkama hizmetleridir. VIP yıkama tam olarak eşyalarınızın evlerinizden alıp yıkandıktan sonra tekrar evlerinize teslim edildiği bir hizmet çeşididir. Hiçbir şekilde eşyalarınızı fabrikadan almanız ya da fabrikaya getirmeniz talep edilmez. Bu hizmet için ek ücret de istenmemektedir.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada, çalışanlar evlerinize gelmekte, kaç tane halı ya da yorgan ve battaniye ya da yastık yıkatıyorsanız, bunları özel poşet ya da ambalajlara koyarak özel araç ile fabrikaya getirmektedir. Burada gerekli muameleler ve temizlik işlemleri uygulandıktan sonra eşyalarınız yine özel olarak ambalajlanıp sizin adınıza etiketlenerek evlerinize en kısa sürede bırakılır. Eşyalarınız ambalajlar içinde bekletilmez. Çünkü bu işlem eşyaların nemlenmesine ve tüm temizlik uygulamalarının boşa gitmesine neden olabilir. Sitemizde bulunan yastık ve yorgan yıkama, perde yıkama, halı yıkama, halı tamir firmaları, kuru temizleme firmalarının tümü VIP hizmet verme kalitesine sahiptir.